مطالب
کد خبر : 3450
سه شنبه - 12 فوریه 2019 - 20:23
این همه الطافی که به ما می‌شود، پیشکش دیگر مدعیان اگر تحملش را دارند

پندار خمارلو: کارد از استخوان ما هم گذشته است

پندار خمارلو در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس گفت: ما غیر از خدا و هواداران خودمان دیگر هیچ کس را نداریم و واقعا نمی‌دانیم باید درباره کدام یک از مشکلاتی که برای ما به وجود آورده می‌شود و اجحاف‌هایی که در حق پرسپولیس صورت می‌گیرد، صحبت کنیم. موارد به قدری زیاد شده‌اند که فرصت نمی‌شود نسبت به آنها موضع بگیریم و اگر بخواهیم به همه موارد واکنش نشان بدهیم، دیگر نمی‌توانیم به کار اصلی خودمان برسیم و شاید بعضی کلا هدفشان این باشد که با به وجود آوردن این حاشیه‌ها بخواهند در پرسپولیس از کارمندان باشگاه گرفته تا کلیه اعضای تیم را درگیر کنند تا مانع از انجام فعالیت‌های اصلی توسط آنها شوند!! ما از یک طرف باید مراقب باشیم وارد این بازی نشویم و از سوی دیگر مدافع حقوق پرسپولیس و هواداران هستیم. در این شرایط، گاهی کارد به استخوان می‌رسد و آن را هم می‌برد و دیگر نمی‌توان سکوت کرد.  بازی اخیر ما هم این گونه بود.

وی ادامه داد: متاسفانه تا لحظه‌ای که به ورزشگاه رسیدیم، حتی وقتی در آن جا حضور پیدا کردیم نمی‌دانستیم بازی انجام می‌شود یا نه؟ این مساله شرایط بدی را برای بچه‌های ما رقم زد. به ورزشگاه که رسیدیم، تیم پرسپولیس برای 10 دقیقه در اتوبوس مانده بود و گفتند پیاده نشوید. بعد که از اتوبوس خارج شدیم گفتند که برق ورزشگاه قطع و رختکن‌ها تاریک است و نمی‌توانید به رختکن بروید. بعد هم اعلام شد روی نیمکت بنشینیم. بعد از  کلی معطلی در آنجا و در کمال تعجب به ما اعلام کردند که بچه‌ها روی نیمکت لباس عوض کنند!!

واقعا جای تعجب و تاسف است که بعد از نزدیک به دو دهه برگزاری لیگ حرفه‌ای چنین حرفی زده می‌شود و از قهرمان دو دوره قبلی هم می‌خواهند که چنین کند. این حرف و خواسته یعنی تحقیر فوتبال ایران، کل ایران و پرسپولیس. چنین حرکتی آن هم در این ایام چه بازتابی در خارج از کشور پیدا می‌کرد. بعضی از همین کشورهای عربی با آن امکاناتی که ایجاد کرده‌اند و با ما هم مشکل دارند از این اتفاقات چه دستاویزهایی درست می‌کنند؟ همه می‌پرسند پرسپولیس با آن وضعیتی که داشت و با وجود عدم حمایت‌ها از برنامه‌ریزی مسابقات گرفته تا تامین امکانات چگونه تا فینال آسیا رفت و به نظرم الان باید این سوال را بپرسیم چگونه ممکن است چنین لیگی با این سطح از برگزاری مسابقات و امکانات و سایر مسایل، یک تیم فینالیست لیگ قهرمانان آسیا بیرون بدهد؟! این قطعا قدرت شگفت انگیز پرسپولیس بود که از تاریخ و هوادارانش می‌آید، وگرنه در بعد ملی شاهد فاصله موجود بودیم. اصلا چرا باید با پرسپولیس یا هر باشگاه دیگری اینطور برخورد شود؟ چرا همه این موارد برای ما اتفاق می‌افتد؟!! ما وقتی می‌خواهیم مسایلی که در خوزستان برای ما روی داد روشن شود، معنای آن این است که تمام ابعاد آن روشن شود.

خمارلو اضافه کرد: همانطور که گفتم ما غیر از خدا و هواداران هیچ کس را نداریم. نمی‌دانیم که چگونه ناراحتی و عصبانیت خود را کنترل و بیان کنیم. یک بار نشد از وقتی که برای بازی به خوزستان می‌آییم تا وقتی بازمی‌گردیم، با مشکلات عجیب روبرو نشویم.  فقط این نیست. در هر بازی که داریم یک داستانی برای ما درست می‌کنند. صدای بعضی موارد در می‌آید و صدای بعضی موارد، نه.

حالا دیگر معلوم است مسایل فوتبال و لیگ در جایی خارج از زمین فوتبال در حال رقم خوردن است. با این شرایط نمی‌شود ادامه داد. هر طور حساب می‌کنیم با این وضعیت، نمی‌توانیم ادامه بدهیم. اگر نمی‌خواهند ما در لیگ باشیم یا قهرمان بشویم، راحت‌تر است که بگویند تا این که چنین مسایلی را از برگزاری مسابقات گرفته تا داوری‌ها برای ما رقم بزنند. دو قهرمانی پی در پی در لیگ آوردیم که خودشان بهتر می‌دانند اگر مشکلات داوری نبود سه قهرمانی پیاپی بود و نایب قهرمان آسیا هم شده‌ایم.

در این شرایط شگفت‌آور است که دیگران بیانیه می‌دهند یا در کنفرانس‌های خبری خودشان در بازی‌هایی که ربطی به پرسپولیس ندارد، ادعاهایی را مطرح می‌کنند. می‌گویند باید به اتفاقات رسیدگی شود. بعد بلافاصله ما با چنین مسایلی روبرو می‌شویم!! یا یک مربی که به هر دلیلی از تیمش جدا شده می‌رود و ادعاهای واهی و مضحک را مطرح می‌کند.

خب، حالا بیایند به همین اتفاقاتی که برای ما در همین فصل رقم زده شد، رسیدگی کنند. مگر در همین دو، سه سال گذشته برای ما اتفاقات کمی رقم زده شد؟ همه چیز پشت اقتدار و قهرمانی پرسپولیس پنهان ماند. این برنامه‌هایی که برای ما پیش می‌آورند، اگر برای مدعیان دیگر پیش می‌آمد حتی از نیمه جدول هم بالا نمی‌آمدند.

وی ادامه داد: در اصفهان چند نارنجک به زمین خورد حالا یک جلسه محروم شدند، آسمان به زمین آمد؟! هواداران ما چند بار به ناحق محروم شده‌اند؟

در آسیا هم، تماشاگر بیش از ظرفیت وارد ورزشگاه می‌شود، کنترل ورزشگاه هم  نه دست ما است و نه دست هوادار ولی پرسپولیس جریمه می‌شود. در لیگ خودمان هم که این شرایط را داریم. لابد لطف‌هایی که می‌گویند، همین‌ها است. اگر خیلی دلشان می‌خواهد و تحملش را دارند، پیشکش آنها.

از این الطاف یکی این که؛ قبل از بازی نمی‌دانیم بازی ما انجام می‌شود یا نه؟ آیا باید به تهران برگردیم؟ اگر بازی انجام نشود با این فشردگی مسابقات بازی را چه زمانی برگزار می‌کنند؟ اصلا یکی به ما بگوید این همه فشردگی بازی‌ها برای چیست؟ وارد ورزشگاه هم که می‌شویم آن شرایط را داریم. بعد از کلی بلاتکلیفی و در به دری و معطلی به رختکن که می‌رویم باید با نور موبایل‌ها کار کنیم. از همه این‌ها که عبور می‌کنیم و تیم با عدم تمرکز و آرامش وارد زمین می‌شود تازه نوبت به داستان قدیمی داوری می‌رسد.

مدیر روابط عمومی پرسپولیس خاطر نشان کرد: داور بازی، برای یک تنه به تنه فنی نادری با بازیکن حریف، پنالتی می‌گیرد. شما فقط ببینید علاوه بر تمام آن پنالتی‌هایی که در همین فصل برای ما پنالتی اعلام نشد و خیلی ساده‌تر از آن برای تیم‌های دیگر پنالتی گرفته  شد، با چنین تصمیمی از سوی داور، ما چند پنالتی دیگر طلبکار می‌شویم؟ تازه این پنالتی را هم در زمان غیر قانونی بازی و هنگامی که وقت اضافه تمام شده بود، اعلام کردند. از آن طرف در پایان بازی در حالیکه تیم ما در حمله است و با فشاری که آورده، هر آن می‌تواند به گل برسد در حالی که 30 ثانیه از بازی باقی مانده سوت پایان بازی زده می‌شود. به نظر نمی‌رسد نیازی به توضیح باشد که مسایلی در جریان است. باشگاه قطعا به این مسایل اعتراض می‌کند ولی با شرایطی که ما می‌بینیم برای رسیدگی به این امور به اقدام، همت و اراده‌ای فراتر از روال معمول نیاز است و به نظر باید، جلسه‌ای فوری و اضطراری از سوی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تشکیل شود.

برنده پاختاکور و النصر حریف پرسپولیس در گروه چهارم

به گزارش سایت آی ار پرسپولیس، تیم پاختاکور ازبکستان امروز سه‌شنبه از سری رقابت‌های دور دوم مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه دو بر یک برابر تیم نیروی هوایی عراق به پیروزی رسید تا به مرحله پلی‌آف بازی‌ها راه پیدا کند.

در این بازی که در ورزشگاه پاختاکور برگزار شد جلال‌الدین ماشاریپوف و بیکما اف در دقایق 76 و 84 برای ازبک‌ها گلزنی کردند و نیروی هوایی عراق، تک گل خود را در دقیقه 87 به ثمر رساند.

به این ترتیب، پاختاکور ازبکستان روز سه‌شنبه 30 بهمن ماه در ورزشگاه رشید آل مکتوم به مصاف تیم النصر امارات خواهد رفت.

برنده این پلی‌آف به عنوان تیم چهارم به گروه چهارم بازی‌ها راه پیدا می‌کند که تیم‌های پرسپولیس ایران، السد قطر و الاهلی عربستان در آن حضور دارند.

تیم فوتبال پرسپولیس اولین بازی خود در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را روز 14 اسفند از ساعت 18:30 دقیقه برابر یکی از دو تیم پاختاکور ازبکستان یا النصر امارات انجام خواهد داد.

برنامه‌های پرسپولیس برای بازی با فولاد خوزستان مرور شد

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان آخرین جلسه تمرینی پیش از سفر به اهواز و دیدار برابر فولاد خوزستان از هفته هفدهم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) را امروز شنبه بیستم بهمن ماه 1397 از ساعت 11 در ورزشگاه شهید کاظمی زیر نظر کادر فنی برگزار کردند.

بازیکنان ابتدا در اختیار مارکو قرار گرفتند و پس از گرم کردن بدن‌ها به برنامه‌های تکنیکی و تاکتیکی پرداخته کارهای تیمی را در دستور کار قرار دادند.

در مرحله بعدی، فوتبال در نصف زمین با چهار دروازه کوچک انجام شد.

گلرها هم برنامه اختصاصی خود را زیر نظر ایگور پانادیچ پیگیری کردند.

ارسال از جناحین، شوت به سمت دروازه، ضربات کرنر و ایستگاهی نیز در برنامه تمرین امروز قرمزپوشان قرار گرفت.

بازیکنان در پایان تمرین نیز بدن‌ها را سرد و راهی رختکن شدند.

گفتنی است؛ کاروان تیم فوتبال پرسپولیس امروز تهران را به مقصد اهواز ترک می‌کند و یکشنبه شب پس از دیدار برابر فولاد خوزستان، راهی تهران خواهد شد.

برانکو: بازی اول همیشه سخت است و نتیجه آن نامعلوم

به گزارش سایت آی ار پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در کنفرانس خبری پیش از دیدار پرسپولیس برابر پدیده از هفته شانزدهم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: دوره دوم لیگ از فردا آغاز می‌شود و یک دربی در پیش داریم. تیم پرسپولیس امتیازش با سپاهان و پدیده برابر است و این موضوع بیانگر این است که چه کار سختی داریم.

وی افزود: کار سختی با پدیده داریم. آنها در نیم فصل اول فقط در دو بازی شکست خوردند و تیم با لیاقتی هستند که در این جایگاه قرار گرفته‌اند. خوب و قاطعانه بازی می‌کنند و بازی‌هایی که باختند نباید واگذار می‌کردند. مقابل استقلال هم دیدید که چقدر خوب عمل کردند. کاملا می‌دانیم رویارویی سختی داریم. مخصوصا اولین بازی ما که مقابل هواداران است. بازی اول همیشه سخت است و نتیجه آن نامعلوم است.

برانکو تصریح کرد: در مورد تیم باید عرض کنم ترابی در این بازی نیست،‌ انصاری و ماهینی مصدوم هستند و ربیع‌خواه مصدومیتش کاملا برطرف شده و سیدجلال حسینی احساس درد از ناحیه پا می‌کند. بودیمیر هم همین شرایط را دارد و خواهیم دید در 24 ساعت آینده چه اتفاقی خواهد افتاد اما خوشحالم که کار را شروع می‌کنیم و با هواداران روبرو می‌شویم. پر از خوشبینی هستم و برای اجرای تمام اهداف‌مان تلاش می‌کنیم.

ایوانکوویچ در مورد پیوستن گادوین منشا به استقلال خاطرنشان کرد: این سؤال را باید از مسئولان استقلال که او را جذب کردند بپرسید. من صحبت خاصی در این زمینه ندارم. من از منشا تشکر کردم که برای ما زحمت کشید و برای او آرزوی موفقیت کردم.

سرمربی پرسپولیس در خصوص همایش هم اندیشی با داوران و استفاده از کمک داور ویدئویی گفت: همه ما امکان اشتباه داریم اما ما از داوری‌ها ناراحت نیستیم و فقط می‌خواهیم محترمانه قضاوت کنند. داوران هم حق دارند روز بد داشته باشند اما هرگز از داوران نخواستیم که عذرخواهی کنند. واقعیت این است که بیشتر تیم‌ها از داوری ضربه خوردند و ما قضاوت صادقانه می‌خواهیم اما با این شرایط باز هم امکان اشتباه وجود دارد، همانطور که من و بازیکنانم اشتباه می‌کنیم.

برانکو در مورد صحبت‌های شب گذشته کی‌روش که گفته بود خواهان جلسه با برانکو بوده و علی پروین را واسطه قرار داده و او نپذیرفته، عنوان کرد: ‌هرگز صحبتی نشده و این مطالبی که شما می‌نویسید را می‌خوانم ولی کسی نخواسته واسطه شود. من اینجا آمدم کار کنم نه اینکه بجنگم و بعد صلح کنم. به اینجا آمدم تا تجاربم را به فوتبال ایران انتقال دهم نه اینکه مردم را به جان هم بیندازم. تا به حال شنیده‌اید علیه کی‌روش حرف بزنم؟ تا حالا مخالف تیم ملی بودم؟ این حرف‌ها برای من مهم نیست اما آیا کی‌روش علیه من حرف زده؟ شما خبرنگاران پاسخ دهید. همین برای من کافی است. من با او چه کاری دارم؟ او سرمربی تیم ملی بود و هر گاه بازیکن خواست ما بازیکن دادیم و از تیم ملی حمایت کردیم اما آیا تا به حال علیه یکی از بازی‌های تیم ملی مخالفتی کردم یا حرفی زدم؟

یکی از خبرنگاران حاضر در کنفرانس خبری به برانکو گفت که کی‌روش در یکی از مصاحبه‌های شب گذشته با برنامه نود از او و قلعه‌نویی تشکر کرده  که برانکو پاسخ داد؛ خوب است که او تشکر کرده اما آیا شما از نتایج تیم ملی راضی هستید؟ یکی از خبرنگاران گفت که در نظرسنجی شب گذشته 56 درصد مردم راضی بودند که سرمربی پرسپولیس در این باره گفت: این هم یک آمار است که انجام شده است.

برانکو در مورد اینکه شما از باشگاه الاهلی و تیم‌های دیگر پیشنهاد داشته‌اید، بیان کرد: بله وقتی برای بازیکنان من پیشنهاد می‌آید طبیعی است که برای من هم پیشنهاداتی بیاید. شاید پریروز آخرین پیشنهاد بود. من دوباره تکرار می‌کنم در سه کشور قهرمان شده‌ام و با کرواسی سوم جهان شدیم و با ایران سوم آسیا شدیم. در بوسان قهرمان شدیم. فینالیست لیگ قهرمانان بودم و طبیعی است برای ما پیشنهاد بیاید و این مسله عجیب نیست.

ایوانکوویچ در مورد اینکه گل‌محمدی می‌گوید تیمش خوب و مالکانه بازی می‌کند افزود: یحیی حق دارد، آنها روش بازی‌شان همین است. در نیم فصل اول هم کلا اینگونه بازی کردند. آنها مقابل سپاهان در اصفهان و مقابل استقلال هم اینگونه بازی کردند. مقابل پرسپولیس هم اینگونه بازی کردند و طبیعی است که تلاش کنند خوب بازی کنند. البته خلعتبری که مهره مهم‌شان بود از این تیم جدا شده است که به جای او رضایی آمد. این اتفاقات طبیعی است. ما هم دنبال این روش خواهیم بود.

سرمربی قرمزپوشان پایتخت در مورد اینکه جایگزینی برای دفاع وسط‌های خود ندارد، گفت: نادری را برای دفاع وسط آورده‌ایم که می‌تواند تعویض خوبی برای دفاع وسط باشد. او می‌تواند در دفاع چپ هم بازی کند.

برانکو در خصوص اینکه توقعات از پرسپولیس بالا رفته و نیمکت این تیم تقویت شده، گفت: بله خیلی خوب و مهم است نیمکتی با کیفیت طولانی داریم. ما بازی‌های زیادی پیش رو داریم و طبیعی است همه فرصت بازی دارند. یک تیم فقط 11 نفر نیست. 18 تا 22 نفر هستند و من به این مسئله «نگرانی شیرین» می‌گویم.

ایوانکوویچ درباره استفاده از کمک داور ویدئویی به صورت آفلاین گفت: من خودم خیلی مدافع سیستم ویدئویی نبودم زیرا زمان زیادی از فوتبال را می‌گیرد اما به هر حال این سیستم هم کار خودش را می‌کند و در اکثر کشورهای صاحب فوتبال این سیستم پذیرفته شده است. قطعا این سیستم کمک زیادی به داوران و باشگاه‌ها خواهد کرد. حداقل در لحظاتی که پیش می‌آید.

برانکو در مورد وضعیت بشار رسن هم گفت: بشار با ما تمرین می‌کند و البته جرایمی هم شامل حالش می‌شود.

ایوانکوویچ در پایان صحبت‌هایش افزود: باید بحث کمک داور ویدئویی به داوران وسط و کسانی که در این زمینه کار می‌کنند آموزش داده شود.

اصحاب رسانه و هواداران ناظر ریکاوری آدینه سرخپوشان

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان پایتخت پس از بازی روز گذشته برابر سپید رود رشت و صعود به مرحله یک چهار نهایی جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور (یادواره آزادسازی خرمشهر)، به تهران بازگشتند و تمرین ریکاوری امروز جمعه 12 بهمن ماه 1397 را از ساعت 11 در ورزشگاه شهید کاظمی در حضور هواداران و اصحاب رسانه برگزار کردند.

بازیکنان ابتدا در سالن بدنسازی زیر نظر مارکو استیلینوویچ به گرم کردن و برنامه‌های کششی و نرمشی پرداخته، سپس وارد زمین شدند.

بازیکنان پس از حضور در زمین، به دویدن دور زمین پرداختند. بازیکنان ذخیره در بازی روز گذشته بعد از دویدن، کار با توپ، پاسکاری، ارسال از جناحین و شوت به سمت دروازه را در دستور کار قرار دادند.

حسین ماهینی، محمد انصاری و محسن ربیع‌خواه نیز بعد از کارهای بدنسازی در سالن وزنه، وارد زمین شدند و به دویدن دور زمین پرداختند.

گلرها هم زیر نظر ایگور پانادیچ به تمرینات اختصاصی روی آوردند.

ماریو بودیمیر هم که با مشکل گوارشی روبرو شده بود، با هماهنگی کادر فنی و کادر پزشکی به استراحت پرداخت.

حدود 20 هوادار و چندین خبرنگار و عکاس از رسانه‌های ورزشی، تمرین ریکاوری سرخپوشان را از نزدیک مشاهده کردند.

 بازیکنان اصلی در دیدار روز گذشته، پس از دویدن و ریکاوری، راهی رختکن شدند و دیگر بازیکنان نیز پس از برنامه‌های تاکتیکی کادر فنی در نیمی از زمین، بدن‌ها را سرد و زمین را ترک کردند.

زلاتکو: پرسپولیس با لیاقت برنده این بازی شد

به گزارش سایت آی ار پرسپولیس، زلاتکو ایوانکوویچ مربی تیم فوتبال پرسپولیس در کنفرانس خبری پس از دیدار پرسپولیس برابر سپید رود رشت در جام حذفی، در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: بازی امروز تحرک بالایی داشت. خوشبختانه در دقایق پایانی هم برنده این بازی شدیم. در گردش توپ اما نیاز به سرعت بیشتری خواهیم داشت.

وی افزود: بازی بسیار سخت بود. سپیدرود بسته بازی کرد اما نهایتا پرسپولیس با لیاقت برنده این بازی شد. در تیم ما نفرات جدیدی بازی می‌کردند اما در نهایت از بازی و نتیجه راضی هستیم. آرزو داریم سپیدرود برای بقا در لیگ بجنگد و ما هم در لیگ و جام حذفی کارمان را ادامه می‌دهیم.

زلاتکو درباره اینکه آینده پرسپولیس در لیگ چه خواهد شد، تصریح کرد: به هر حال پرسپولیس یکی از کاندیدای قهرمانی است. باید بازیکنان جدید تطبیق پیدا کنند اما در مسیر خوبی هستیم تا تیم ما قوی‌تر از فصل قبل شود. سه ملی‌پوش جایشان در تیم ما خالی است و قرار است از فردا به تمرینات برگردند و در واقع با این شرایط آنچه را می‌خواهیم به دست می‌آوریم.

ایوانکوویچ در خصوص بازی کردن نورالهی و نبودن سایر ملی‌پوشان خاطرنشان کرد: سایر بازیکنان از سرمربی اجازه گرفته بودند و از فردا به تمرینات اضافه می‌شوند.

مربی پرسپولیس در مورد عملکرد تیم ایران در جام ملت‌ها و وضعیت ملی‌پوشان این تیم عنوان کرد: صعود به نیمه نهایی در هر تورنمنتی نتیجه خوبی به حساب می‌آید. ایران تیم خیلی خوبی دارد اما شاید از شرایطی که حاکم بود خیلی خوب بهره‌برداری نشد.

زلاتکو درباره بازی کردن نورالهی با مصدومیت و اینکه بازیکن جایگزین نداشتید، افزود: نورالهی خودش می‌خواست ادامه بازی بدهد و بیرون نیاید. ما تعویض را آماده کرده بودیم که وارد زمین شود اما نورالهی خودش می‌خواست بازی کند.

ایوانکوویچ درباره عملکرد مهدی شریفی و بودیمیر در پرسپولیس بیان کرد: شریفی بازیکن ارزشمندی است و شش ماه با ما تمرین کرد. در تیم ما 17 بازیکن وجود دارد که همه شانس یکسانی برای بازی کردن دارند اما در نهایت این سرمربی تیم است که ترکیب را انتخاب می‌کند. اما از آنجا که ما باید در سه جام بازی کنیم این تعداد بازیکن برای تیم ما لازم است.

تمرین پرسپولیس روی چمن مصنوعی بدون 8 سرخپوش

به گزارش سایت آی ار پرسپولیس، سرخپوشان با توجه به اینکه بازی با سپیدرود رشت در چمن مصنوعی ورزشگاه سردار جنگل برگزار خواهد شد، تمرینات خود را از امروز سه‌شنبه به ورزشگاه شهید کشوری منتقل کردند.

تمرین امروز از ساعت 11 آغاز شد و این در حالی بود که هشت بازیکن امکان همراهی همبازیان خود را نداشتند.

بشار رسن، علیرضا بیرانوند، مهدی ترابی و احمد نورالهی، چهار بازیکن ملی پوش و سید جلال حسینی، حسین ماهینی، محمد انصاری و محسن ربیع خواه که جداگانه کار کردند، 8 بازیکن را شامل می‌شدند.

تمرین با برنامه چهارگانه بدنسازی آغاز شد که در آن از وزنه و مانع استفاده شد.

در ادامه، سرخپوشان در دو گروه قرمز و زرد به بازی فوتبال پرداختند.

فراز فاطمی بازیکن سابق پرسپولیس هم با حضور بر سر زمین، ناظر تمرین بود.

بعد از بازی فوتبال، مارکو تمرینات سرعتی را در دستور کار قرار داد و رادو شوویچ و درویش‌وند هم تمرینات اختصاصی خود را زیر نظر ایگور پانادیچ انجام دادند.

با دریافت مطالبات توافق شده با باشگاه؛

پرسپولیس با منشا تسویه حساب کرد

به گزارش سایت آی ار پرسپولیس، گادوین منشا پس از اعلام برانکو ایوانکوویچ در توافقی با باشگاه پرسپولیس، از جمع سرخپوشان جدا شد. وی که به عنوان بازیکن آزاد به دنبال انتخاب تیم آینده خود است، امروز با حضور در محل باشگاه، مطالبات خود را دریافت و دو طرف، تسویه حساب کردند.

منشا در اردیبهشت سال 96 به تیم قهرمان ایران پیوست و چندی پیش در توافقی دو طرفه قرارداد وی فسخ شد. در جریان این توافق و در پی مذاکراتی که بین سرپرست باشگاه و این بازیکن صورت گرفت وی پذیرفت بخش مهمی از مطالبات خود را برای این فسخ دریافت نکند.

باشگاه پرسپولیس به منظور جلوگیری از باز شدن هر پرونده جدیدی در مراجع بین‌المللی فوتبال اصرار بر بسته شدن توافقی این پرونده در مقطع کنونی داشت. به این ترتیب منشا امروز سه‌شنبه مبلغی که توافق شده بود را دریافت کرد و دو طرف با یکدیگر تسویه حساب کردند.

همتی: جراح گفت، ۳ تا ۴ هفته دیگر در فرم صددرصد هستم

آدام همتی در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: جراحی موفقی را پشت سر گذاشتم. یکی از بهترین جراحان روی زانوی من کار کرد و همه چیز خوب پیش رفته است و الان هم که با شما صحبت می‌کنم، هنوز در اتاق ریکاوری هستم. پدر بزرگم سعید راد و آقای کلانی هم این جا هستند. بچه‌های تیم هم خیلی تماس گرفتند و پیغام فرستادند ولی چون دو جلسه تمرین داشتند، نمی‌توانستند بیایند.

وی که در بیمارستان نوری افشار تحت عمل جراحی قرار گرفته است درباره زمان بازگشت خود به میدان خاطر نشان کرد: من چند ماهی با این مشکل تیم را همراهی کردم چون شرایط برای تیم سخت بود. در اردوی قطر که فشار آوردیم مشکل خودش را نشان داد، دکتر  که زانوی من را دید گفت چون عضله‌های قوی داشتم رباط آسیب ندید ولی اگر ادامه بدهم ممکن است با این مشکل روبرو بشوم و ۶ تا ۷ ماه از فوتبال دور بمانم. در نهایت قرار شد جراحی کنم.

دکتر کیهانی به من گفت؛ یک هفته استراحت دارم و بعد از آن باید یک هفته فیزیوتراپی داشته باشم و دو هفته هم باید روی تقویت دوباره عضلات کار کنم و بعد از این دوره، آماده خواهم بود.

بودیمیر نبود، کامیابی‌نیا اختصاصی تمرین کرد

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان تمرین امروز شنبه را در یک نوبت از ساعت یازده آغاز کردند. برای شروع، مربی بدنساز، در چهار آیتم تمرینات بدنی را در دستور کار قرار داد.

در ادامه، تمرینات 5 به 2 در دو گروه انجام شد. بازیکنان سپس به بازی هندبالی در نیمی از زمین پرداختند و پس از آن، با همان ترکیب تیمی، بازی فوتبال را در نصف زمین انجام دادند.

ضربات کرنر هم بخشی از برنامه امروز سرخپوشان بود که در جریان آن، ارسال‌ها توسط سروش رفیعی و مهدی شیری صورت می‌گرفت.

در جریان تمرین امروز، محمد انصاری و حسین ماهینی به راه رفتن دور زمین پرداختند که جدای از دیگر تمرینات آن‌ها بود. کمال کامیابی‌نیا نیز همراه با محسن ربیع‌خواه، زیر نظر کادر پزشکی و استیلینوویچ دور زمین دوید.

گفتنی است؛ ماریو بودیمیر هم با هماهنگی باشگاه و کادر فنی برای تست پزشکی اعزام شده بود و در این تمرین حضور نداشت.